Вони це пояснюють низьким рівнем госпіталізацій, у порівнянні з попердніми хвилями. Зокрема, про це розповіла професорка, докторка медичних наук Наталія Виноград.

Увага Четверта доза вакцини вдвічі покращує захист від COVID, – вчені з Ізраїля

Водночас Омікрон поки продовжує поширюватися в країні одночасно з Дельта-штамом. Останній й спричиняє важкі випадки госпіталізацій.

Але більшість випадків зараження справді припадають на генетично новий варіант Омікрон. Він є домінуючим серед циркулюючих штамів,
– зазначила епідеміологиня.

Рівень госпіталізації значно нижчий, ніж у минулі хвилі

Переважання Омікрону можна простежити, якщо проаналізувати, скільки нині COVID-хворих потребують госпіталізації. На цьому наголосив президент Асоціації анестезіологів, професор Сергій Дубров.

Зверніть увагу На Омікрон захворіє кожен 10 українець, – лікар про повторні зараження COVID-19

"Лікування пацієнтів з Дельтою або Омікроном ніяк не відрізняється. Враховуючи той факт, що зараз госпіталізації потребують приблизно 10% інфікованих, а не 40 – 50%, як це було на початку осінньої хвилі – це говорить про те, що у нас зараз циркулює переважно Омікрон", – також вважає Дубров.

Поширення коронавірусу в Україні: актуальні дані

  • Впродовж минулої доби, 23 січня, в Україні захворіли на коронавірус 12 915 людей. Серед інфікованих 1 826 дітей та 224 медпрацівники. До лікарень госпіталізували 1 836 пацієнтів з вираженими симптомами коронавірусу. На жаль, померли 67 українців.
  • За весь час пандемії в Україні захворіло 3 870 370 осіб. Тоді як одужало – 3 585 338 людей. На жаль, померли 99 282 українці.

Чому штам Омікрон настільки заразний

Омікрон має 37 нових мутацій – це в 3 – 5 разів більше в порівнянні з першими варіантами. Тож нещодавно вчені знайшли чинники, які зміцнюють здатність вірусу прикріплюватися до клітин.

симптоми омікронуСимптоми Омікрону / Дані: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу