Препарат перебуває на завершальній стадії затвердження FDA. Натомість регулятор опублікував детальні дані про ефективність та побічні ефекти вакцини, повідомляє CNN.

До теми ВООЗ планує навмисно заражати коронавірусом здорових людей: для чого це потрібно

Вакцина під назвою BNT162b2 – це двокомпонентний препарат. Щеплення рекомендують робити двічі, по 30 мікрограм і з інтервалом у 21 день.

Документ підтверджує, що ефективність вакцини проти COVID-19 становить 95%, яка досягається щонайменше через 7 днів після введення другої дози,
– йдеться в повідомленні FDA.

Ефективність першої дози вакцини становить приблизно 52,4%. Але у FDA зауважили, що це дозування не тестувалось в одноразовому режимі для адекватного порівняння.

Побічні ефекти вакцини від Pfizer та BioNTech

Вакцина отримала "сприятливий" рівень безпеки, адже найпоширенішими побічними реакціями на неї були:

  • почервоніння в місці ін'єкції,
  • втома,
  • головний біль,
  • біль у м'язах та суглобах,
  • озноб і лихоманка.

Були й порівняно тяжкі побічні ефекти, які проявилися у менш ніж 4,6% учасників. Зазвичай це відбувалось у людей старшого віку й часто після введення другої дози. А ще у детальному описі вказано, що іноді через щеплення препаратом можуть набрякнути лімфатичні вузли.

Що відомо про летальні випадки серед учасників

Згідно з повідомленням, під час випробувань померли 6 учасників. Зазначається, що ці смерті "пов'язані з перебігом подій, які відбуваються в загальній популяції вікових груп, де вони сталися, з однаковим темпом".

Консультативний комітет FDA з питань вакцин та супутніх біологічних продуктів планує обговорити деталі документу у четвер 10 грудня. Після цього американський регулятор надасть офіційні рекомендації щодо ефективності вакцини проти COVID-19 для людей віком від 16 років.