Американські вчені представили результати наукової роботи, яку опублікували в "Американському журналі акушерства та гінекології".

До теми Вітамін D для жінок: як сонячний вітамін впливає на репродуктивне здоров'я

Деталі дослідження

У ході дослідження науковці виміряли рівень антитіл у пуповинній крові, щоб дізнатися, чи формується імунітет до коронавірусу в немовляти, якщо мати вакцинується під час вагітності.

Усі 36 малюків, яких залучили до експерименту, виявили антитіла до коронавірусу після того, як їхні матері отримали дозу іРНК-вакцини.

Чому вагітним варто вакцинуватись проти коронавірусу

Інше дослідження, опубліковане у Science Direct, свідчить про те, що у кожної 10 вагітної або породіллі діагностують COVID-19, а частота передчасних пологів у інфікованих становила 11,8% в порівнянні з 8,7% пацієнток без COVID-19.

  • За оцінками авторів дослідження, зараження коронавірусом на будь-якому етапі вагітності підвищує ймовірність народження дитини на терміні до 32 тижнів на 60%.
  • Ризик передчасних пологів до 37 тижнів на 40%.
  • Найбільшу загрозу коронавірусна інфекція представляє для пацієнток, які страждають на гіпертонію, цукровий діабет і ожиріння – ймовірність передчасних пологів в цій групі склала 160% в порівнянні з жінками без цих захворювань і COVID-19.