Вчені порівняли концентрацію антитіл

Відповідні результати показало дослідження вчених Медичної школи Вірджинського університету. Водночас вчені застерегли не робити висновків про ефективність вакцини за рівнем антитіл.

До теми Особливість вакцини CoronaVac: чому ефективність недооцінена

Вчені ставили на меті порівняти лише різницю в імунній реакції в людей різного віку на вакцини зі схожим принципом дії, а не з'ясувати їхню ефективність за рівнем антитіл.

Ми хотіли перевірити, чи доречно вимірювати титр антитіл після вакцинації, аби перевірити її ефективність. Наразі ми точно не знаємо, чи титр антитіл є надійним показником їхньої ефективності,
– зазначив імунолог Джеффрі Вілсон.

Є також Т-клітинний імунітет

Окрім захисту, який формують антитіла, є ще Т-клітинний імунітет, який грає не менш важливу роль у захисті проти COVID-19.

Дослідники проаналізували зразки крові в 1647 медичних працівників, які завершили курс вакцинації проти COVID-19. Зокрема, 688 медиків імунізували вакциною Moderna, а 959 з них – препаратом від Pfizer.

Різниця імунної відповіді залежно від віку

Також у групі вакцинованих Pfizer дослідники помітили, що в старших людей рівень антитіл був нижчий, ніж у молодших.

У групі щеплених Moderna таку різницю антитіл за віком не знайшли. Науковці підозрюють, що це може бути зумовлено втричі більшим вмістом мРНК вірусу в Moderna, ніж у Pfizer.

Проте в цьому дослідженні не перевіряли окремо рівень Т-клітин і В-клітин та антитіл, що покликані нейтралізувати вірусні інфекції.

Зверніть увагу Ефективність Pfizer і Moderna впала до 66% через Дельту: дослідники з США