Про це міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко розповів в ефірі авторської програми Сергія Лещенка "Що це було?" на 24 каналі. Він зазначив, що наразі COVID-сертифікат діє рік і інформації про те, чи потрібна третя доза, немає.

До теми Про нову хвилю COVID-19, вакцинацію та маркетингові пастки: інтерв'ю глави МОЗ Ляшка

"Це означає, що якщо не з'являться наукові дані про те, що післявакцинальний імунітет триває більше, або відбудеться певна мутація коронавірусу, то через рік ми робитимемо повторне двократне щеплення", – розповів Ляшко.

Чому практикують бустерну дозу

Ляшко сказав, що деякі країни запровадили бустерну дозу – зробили 1 раз третю дозу. Там дивитимуться, наскільки довше триватиме імунітет після додаткової імунізації.

ВООЗ звернулась із закликом до всіх країн-членів ВООЗ не впроваджувати третю бустерну дозу, поки не вакцинуємо максимум населення на планеті двома дозами,
– повідомив міністр.

Він розповів, що підтримує цей заклик, адже чим більше людей на планеті вакцинуються, тим більша ймовірність, що пандемію коронавірусу подолають і хвороба перестане активно розповсюджуватись.

Інтерв'ю з Віктором Ляшком програмі "Що це було?": дивіться відео 24 каналу

Вакцинація в Україні: останні новини

  • Уряд затвердив проєкт Держбюджету на 2022 рік. Згідно з ним, на вакцинацію проти COVID-19 виділять 6 мільярдів гривень.
  • Загалом в Україні проти коронавірусної інфекції зробили 11 099 203 щеплень станом на 15 вересня.
  • Першу дозу отримала 6 091 241 людина, а другу – 5 007 962.