Літні люди – найвразливіші до коронавірусу. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Увага Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

Віктор Ляшко – глава МОЗ

"82% всіх померлих від COVID-19 – це літні люди віком понад 60 років. Тому вакцинація цієї групи людей залишається пріоритетом МОЗ".

Він нагадав, що єдиним способом захистити себе від важкого перебігу та смерті від COVID-19 є вакцинація. А всі препарати, які використовує Україна, пройшли суворі перевірки на безпечність та ефективність.

Їхня ефективність у запобіганні госпіталізації та смерті вища за 90%,
– зазначив глава МОЗ.

Про пілотний проєкт

За його словами, зараз у двох селах Полтавської області проводять виїзну вакцинацію – пілотний проєкт мобілізації на щеплення саме старшого населення завершується.

"У двох громадах волонтери заздалегідь запрошували людей на вакцинацію, утворювали організовані колективи й потім мобільна бригада одномоментно щепила всіх охочих. Так динаміка вакцинацій збільшилась в рази та саме серед людей старше 60 років", – розповів міністр.

Детальніше Пілотний проєкт: у МОЗ придумали, як вакцинуватимуть пенсіонерів у селах

Вакцинація в Україні: головне

  • Від початку вакцинальної кампанії в Україні щепили 6 366 925 людей, 6 366 923 з них отримали першу дозу, натомість повністю імунізовані та отримали дві дози – 5 198 661 людина (із них двоє отримали першу дозу за кордоном).
  • Загалом в Україні провели 11 565 584 щеплення (і першою, і другою дозою).
  • За даними Електронної системи охорони здоров'я впродовж останніх 3 місяців майже всі хто потрапляє в лікарню через важкий перебіг або ускладнення від COVID-19 в Україні – невакциновані – таких 98,1%.
  • Крім цього, станом на 21 вересня рівень захворюваності на COVID-19 перевищений у 22 областях.