Інцидент міг трапитись через порушення холодового ланцюга транспортування препарату. Датчик температури показав відхилення від рекомендованого температурного режиму.

До теми Через порушення при транспортуванні на Харківщині зіпсували понад 9 тисяч доз вакцини Pfizer

Тож вакцину вже повернули на склад ДП "Укрмедпостач". Решту партії прийняли без застережень.

Розслідування інциденту

Спершу, державне підприємство провело внутрішнє службове розслідування цього випадку. Там наголосили, що логери (електронні пристрої, які постійно з певними інтервалами фіксують температуру – 24 канал) з цієї партії проходять перевірку. Змінити чи підробити ці дані неможливо, тому що вони записуються на захищений носій.

Також МОЗ ухвалило рішення провести власну перевірку дотримання умов холодового ланцюга при транспортуванні вакцини до регіонів. Вона триває.

Дотримання температурних вимог (холодового ланцюга), визначених виробником, при зберіганні та транспортуванні вакцин – є однією з основних складових збереження якості препарату на всіх етапах,
– зазначили у відомстві.

І наголосили, що вимоги та механізми дотримання умов холодового ланцюга затверджені відповідними наказами МОЗ України. Вони відповідають міжнародним стандартам.

Попередні результати

За попередніми результатами випробувань логерів, виявили відхилення їхніх показників від встановленого значення температури. Причини таких відхилень має встановити комісія. Про остаточні результати перевірки повідомлять додатково.