Науковці з Лондонського університету Королеви Марії дослідили використання гексафосфату інозиту (IP6) на зразках тканин людини й моделях мишей з медулобластомою. З'єднання IP6 присутнє майже у всіх рослинах та тваринах. І виявилось, що воно може бути ефективним проти раку мозку.

До теми Новий препарат проти раку мозку показав досі неможливий результат

Медулобластому поділяють на 4 різні підгрупи: WNT, SHH, G3 і G4. Остання з них є найпоширенішою та найагресивнішою, але, на жаль, вона найменш вивчена.

Але нещодавно групі британських вчених вдалося визначити, як тип пухлини G4 може адаптуватися до навколишнього середовища і безконтрольно рости.

Науковцям вже було відомо, що в клітинах медулобластоми досить високий рівень білка BMI1 і фактично відсутній білок CHD7. Вважається, що такі умови й сприяють розвитку раку.

Результати нового дослідження

  • Нові експерименти показали, що саме високий рівень BMI1 дозволяє раковим клітинам адаптувати свій метаболізм і агресивно зростати.
  • Але коли вчені використали IP6 для обробки зразків клітин, зростання пухлини вдалося відвернути назад.
  • Ефективність IP6 виявилася ще вищою у поєднанні з препаратом цисплатином, який використовується при хімієтерапії. Застосування цієї схеми на моделях мишей збільшило виживаність тварин.

Вчені переконані, що ці результати дають надію найвразливішій групі пацієнтів з раком мозку. Тепер група дослідників проведе клінічні випробування, аби ретельно перевірити можливості комбінації IP6 з хімієтерапією.