Штам B.1.214 вперше виявили в січні 2021 року. Його поширеність збільшується в регіонах Брюсселю, Фламандського Брабанту і Ено.

До теми У Франції новий штам коронавірусу: його не виявити за мазками з носа

Було вивчено всього 100 випадків. Тому поки що рано говорити, чи цей штам є заразнішим або небезпечнішим за інші варіанти.

Цей новий штам поводиться не так, як інші. Зазвичай ми спостерігаємо втрату фрагментів ДНК при виборі копій. Бельгійський варіант, навпаки, концентрує безліч доповнень – вставка дев'яти нуклеотидів в послідовність білка Spike,
– заявив Вінсент Бурс, керівник лабораторії аналізу вірусів і секвенування в Льєзькому університеті.

Цікаво, що в основному його виявляють у пацієнтів, які отримують лікування в амбулаторних умовах, а не в відділеннях інтенсивної терапії.

Що стосується стійкості до вакцин, ми теж нічого не знаємо. У нас немає аргументів, які вказували б на те, що необхідно дуже сильно турбуватися про це,
– заспокоїв доктор Еммануель Андре, мікробіолог з католицького Левенського університету.

Таким чином, B 1.214 поки що не класифікують як "проблемний штам".

Пізніше журналісти видання написали, що насправді це не бельгійський штам. Просто так сталось, що бельгійські вчені його ідентифікували першими. Це трапилось випадково в рамках національної програми геномного нагляду за вірусом.

Дослідники вважають, що він виник в Демократичній Республіці Конго. Відтоді він поширився як мінімум в 17 країнах, включаючи Бельгію, Швейцарію, Данію та Францію.

Небезпечні штами коронавірусу SARS-CoV-2

  • Нині домінантною мутацією COVID-19 є мутація D614G. Її зафіксували ще на початку 2020 року і відтоді вона поширилась по всьому світу. Вчені вважають, що вона зробила коронавірус у 8 разів заразнішим.
  • Натомість "британський" штам коронавірусу N501Y, за попередніми даними, на 64% смертельніший за інші штами COVID-19.
  • Також є пересторога стосовно південноафриканського штаму. Хоч він і не є смертельнішим за оригінальний штам, він на 50% заразніший. Вчені побоюються, що він має стійкість до антитіл людей, які перехворіли, та вироблених вакцин. Якщо це дійсно так, то у випадку поширення цього штаму підвищується ризик виникнення повторних інфекцій.
  • Більшість виявлених мутацій коронавірусу є незначними та не становлять небезпеки.