Головний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук розповів, що фахівці Інституту інфекційних захворювань та епідеміології імені Громашевського підтвердили, що виявлений у 2 пацієнтів вірус є схожим до "британського" штаму. Як він зазначив, за кордоном хворі не були.

Читайте також Наразі є певне затишшя, – заступник мера Коломиї розповів про COVID-19 у місті

Савчук заявив, що пацієнти могли контактувати з людьми, які приїжджали на Прикарпаття у відпочинковий період. Як він розповів, наразі в області ще очікують підтвердження інформації про наявніть "британського" штаму від Інституту мікробіології і вірусології.

Ми відібрали 48 зразків буквально тиждень назад у тих пацієнтів, які зараз лежать в лікувальних закладах області, де є складана епідеміологічна ситуація,
– наголосив головний санлікар області.

Особливості "британського" штаму

Савчук заявив, що для "британського" штаму коронавірусу є характерним тривалий період перебування у лікувальному закладі. Водночас симптоми хвороби теж є дещо іншими.

"Якщо раніше ми спостерігали 9 – 10 днів лікування, то з таким вірусом, якщо ми зрозуміємо, що це він циркулює, пацієнти перебувають 19 – 20 днів у медзакладах", – заявив Савчук.

До теми Ляшко підтвердив, що в Івано-Франківській області виявили "британський" штам коронавірусу

Головний санлікар Прикарпаття зазначив, що вакцина, яку завезли в Україну, допомагає як при "британському", так і при інших штамах коронавірусу, які циркулювали протягом всього періоду пандемії.

Зважаючи на це, він закликав українців зробити щеплення проти COVID-19, адже це допоможе створити стійкий імунітет до вірусу.

Головний санлікар Прикарпаття розповів про хворих на "британський" COVID-19: дивіться відео

Що цьому передувало

  • В Україні зафіксували 2 випадки "британського" штаму COVID-19. Зокрема, їх виявили у жителів Івано-Франківська.
  • Прицівники Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Громашевського підтвердили цю інформацію.
  • Водночас в Інституті зауважили, що дані про виявлення нового різновиду вірусу передали до Всесвітньої організації охорони здоров'я.
  • Наразі хворі на "британський" штам коронавірусу перебувають під наглядом медиків.

Британський штам
Що слід знати про "британський" штам коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу