Вченим зі Стенфорду вдалося розробити технологію для оперативної і точної діагностики хімічного складу крові пацієнта у режимі реального часу.

Читайте також Ін'єкції тестостерону вберегли чоловіків від діабету 2 типу: дослідження

Яким чином працює новий тест

Вчені вже успішно протестували його на моделях щурів. Їм безперервно відстежували зміни інсуліну і глюкози, проте тест легко модифікувати для оцінки будь-якого білка або іншого біомаркери конкретного захворювання.

Новий тест порівнюють з цілою лабораторією, це такий собі чіп з крихітними трубками і клапанами. Внутрішньовенна голка направляє кров пацієнта в мініатюрні контури пристрої, де ІФА виконується знову і знову.

Для пошуку конкретного біомаркера вчені налаштовують антитіла, які приєднуються до нього і починають світитися. Ця флуоресцентна реакція фіксується висококонтрастною камерою. В результаті вдається визначити не тільки наявність цільового білка, але і його концентрацію.

До теми Знайшли препарат, який усуває одне з найпоширеніших ускладнень при COVID-19

Чому важливий новий тест

Пристрій буде особливо корисний в відділеннях інтенсивної терапії та невідкладної допомоги, де точність і терміни діагностики надзвичайно важливі. Найбільш актуальний приклад – цитокініновий шторм, внаслідок COVID-19.

Без своєчасної медичної допомоги такі події призводять до відмови внутрішніх органів і летального результату. ІФА-тест в режимі реального часу буде повідомляти, знижується чи рівень цитокінів у відповідь на лікування.

В цей час команда вже модифікує тест для оцінки головного цитокіну COVID-19 - інтерлейкіну-6, адже тест, які використовують наразі, зокрема на ІЛ-6 вимагають 3 днів для опрацювання результату.