Водночас в нашій державі є чітка законодавча і нормативна база. Про це в авторській програмі Сергія Лещенка "Що це було?" повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Читайте також Ми готувались, – Ляшко пояснив зростання кількості хворих на коронавірус

Ляшко: Немає питань до вибору

Він вважає, що не треба слухати антивакцинаторів. Адже робити щеплення потрібно – це престижно і круто.

Якщо хочете побачити тяжкість перебігу коронавірусу – пройдіться вздовж інфекційного відділення,
– наголосив Ляшко.

Або ж міністр пропонує поспілкуватись з людьми, які приходять провідувати родичів, які перебувають на кисневій терапії або у відділенні інтенсивної терапії.

"Тут немає питань до вибору. Повинно бути чітке розуміння, треба слухати професіоналів та лікарів", – наголосив очільник МОЗ.

Вакцина є, найголовніше – бажання

Він зауважив, що відповідно до законодавчої бази, під час надзвичайної ситуації (а в Україні оголосили епідемію) Кабінет Міністрів може встановлювати карантин.

А також – обмежувати певну господарську діяльність для того, щоб запобігти поширенню інфекційної хвороби – в цьому випадку коронавірусу.

Ляшко: Є 2 варіанти

В такому випадку є 2 варіанти. Перший – закрити заклади, як це було навесні, восени 2020 року, в лютому – березні 2021 року, коли були жорсткі карантинні обмеження.

Варто прочитати У Києві мають провакцинувати щонайменше 80% освітян

Другий – вакцинувати людей. Тоді сфери економіки можуть спокійно працювати. Міністр відзначив, що найголовніше – це бажання українців. Адже вакцина є.

Повний випуск програми "Що це було?": дивіться відео

Вакцинація в Україні: останні новини

Вакцинація
Привілеї для вакцинованих / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу