Джерело: 24 канал

Завдяки цьому закону термін "громадське здоров'я" визначається законодавчо. Це сфера знань та організована діяльність суб'єктів у системі громадського здоров'я щодо зміцнення здоров'я, запобігання хворобам та збільшення тривалості життя.

До теми Рада у другому читанні підтримала використання іноземних вакцин проти COVID-19 в Україні

Що визначає законопроєкт №4142

Документ визначає і розмежовує повноваження Кабінету міністрів, МОЗ та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування в системі громадського здоров'я.

Окрім цього, у законі прописане створення Координаційної ради з питань громадського здоров'я як постійного консультативно-дорадчого органу МОЗ щодо питань громадського здоров'я.

Також проєкт визначає повноваження головного державного санітарного лікаря України.

Які повноваження має головний санлікар країни:

  • Він дає доручення центральним органам виконавчої влади щодо проведення позачергових заходів державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог санітарного законодавства. І ці доручення повинні виконуватись обов'язково.
  • Саме санітарний лікар ініціює перед Кабміном питання встановлення карантину від імені МОЗ.
  • Також він може ініціювати скликання невідкладного засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для прийняття відповідних рішень, якщо за результатами епіднагляду встановлено, що епідемічна ситуація може погіршитись.
  • Крім того, головний санлікар за погодженням очільника МОЗ призначає на посаду та, відповідно, звільняє головних санітарних лікарів адміністративно-територіальних одиниць. Він дає їм доручення щодо участі у розслідуванні випадків інфекційних хвороб, масових неінфекційних хвороб, а також уражень та отруєнь локального рівня.