Як відбувалося дослідження

Експерти провели опитування понад 10 тисяч учнів 12 загальноосвітніх шкіл в США. У дослідження були включені діти, які з весни 2020 роки вчаться дистанційно, а також їхні однолітки, які мають можливість хоча б раз на тиждень відвідувати школу.

Також на тему: Як працюватимуть школи та садочки через продовження карантину в Україні: пояснення Шкарлета

Діти заповнювали анкети й відповідали на питання про психологічний стан, якість сну, академічні навантаження, успішність, а також взаємодії з учителями та однокласниками.

Як впливає дистанційне навчання на дітей

Хоча більша частина респондентів повідомили про те, що у 2020 році вони відчували більший стрес, ніж до пандемії, найбільш помітною ця проблема була у школярів, які навчаються дистанційно.

У 84% дітей на онлайн-навчанні з'явилися симптоми нервового виснаження, головний біль, проблеми зі сном і інші ознаки серйозного стресу. Ці показники були нижчими у дітей, які мають можливість відвідувати школу – 78%.

Школярі, які навчаються дистанційно, значно частіше говорили про те, що зараз у них немає дорослого, до якого б вони могли звернутися за підтримкою. Вони також більше переживають про успішність в порівнянні з однолітками, які ходять в школу і постійно взаємодіють з педагогами. Дослідження показало, що дистанційне навчання помітно збільшує навчальне навантаження: діти, які вчаться віддалено в середньому витрачають на виконання домашніх завдань на 90 хвилин більше.

Незадоволення дистанційним навчанням

В цілому, пандемія негативно позначилася на всіх школярах незалежно від формату навчання.

  • Так, кількість старшокласників, яких не радує навчання і вони вважають його безглуздим заняттям, збільшилася на 48% в порівнянні з показниками до пандемії.
  • На 12% зросла і кількість підлітків, які прямо заявляють, що не зацікавлені в навчанні.