У EMA пояснили, що станом на 10 лютого немає не лише заявки на видачу реєстрації, але й навіть на експертизу російської вакцини Національного центру епідеміології та мікробіології імені Гамалії.

Читайте також Росія фактично намагається нав'язати вакцину свого виробництва, – Шмигаль у Брюсселі

Натомість росіянам надали наукові рекомендації щодо розробки вакцини від COVID-19. Тому європейський регулятор вніс "Супутник V" до переліку ліків та вакцин, які їх отримали.

Ми ведемо діалог з російськими розробниками, аби визначити наступні кроки. Вони висловили зацікавленість у розгляді вакцини за процедурою поступової експертизи,
– зазначили в EMA.

Там також пояснили, що цю процедуру можна застосовувати лише під час надзвичайних ситуацій, таких як пандемія. Це дозволяє оцінювати дані про вакцину чи ліки, поки їхня розробка все ще триває.

У EMA зауважили, що оперативно оновлюють інформацію про оцінку методів лікування та вакцин проти коронавірусу COVID-19.

"Це означає, що, якщо немає інших повідомлення від EMA, статус препарату проти COVID-19 залишається незмінним", – підсумували у регуляторі.

Коротко про російську вакцину "Супутник V"

  • Вакцину "Супутник V" зареєстрували у Росії ще у серпні 2020 року. При цьому, тоді вона навіть не пройшла усіх необхідних етапів клінічних досліджень.
  • Попри це, препарат вже схвалили у таких країнах світу: Білорусь, Сербія, Аргентина, Болівія, Алжир, Палестина, Венесуела, Парагвай та Туркменістан.
  • Зеленський закликав бути обережнішим, говорячи про ефективність російської вакцини. Мовляв, провідні спеціалісти світу висловлюють сумніви щодо неї.

Вакцини проти коронавірусу
Що відомо про вакцини проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу