Джерело: Science

Група фахівців з кількох науково-дослідних установ США, некомерційних організацій та двох біотехнологічних фірм розробила антитіло під назвою ADG-2.

До теми Як і скільки діє імунітет до коронавірусу: нове дослідження

Спершу вчені створили декілька кандидатів: ADG-1, ADG-2 та ADG -3. В результаті відбору найбільш ефективним виявилося антитіло ADG-2. Вчені перевірили його здатність прикріплюватися до коронавірусу на культурі мишачих клітин. Результати вразили науковців.

ADG-2 ефективно з'єднується більш ніж з трьома десятками варіацій SARS-CoV-2. Вчені протестували перспективне антитіло на віріонах найрізноманітніших штамів, у яких RBD значно відрізняються.

Нове антитіло показало високу здатність прикріплятися й до різних споріднених до COVID-19 коронавірусів, зокрема й до вірусів підродини сарбековірусів.

Віріон – що це?
Це спеціальні структури на оболонці вірусного капсиду. Саме вони є інфекційними частинами вірусу, адже відповідають за прикріплення клітин.
Віріони схильні до постійних мутацій та можуть сильно відрізнятися між штамами навіть одного вірусу, а між родинними видами й поготів.

Чому це важливе відкриття:

  • Довгострокова ефективність розроблених вакцин проти коронавірусу залишається під питанням. Насамперед через дуже швидку мутацію вірусу.
  • Окрім цього, більшість розроблених вакцин лише проходять випробування. А під час досліджень зазвичай використовуються однакові частини віріона.
  • Універсальні антитіла називаються антитілами широкого спектра. Вони можуть стати основою вакцин та захищати одразу від цілого сімейства вірусів та їхніх мутацій.