У Галісії вакцинацію проти COVID-19 мають намір зробити обов'язковою. За відмову доведеться заплатити великий штраф – від 1 до 60 тисяч євро.

Тим часом В Україну прибула перша партія вакцин проти COVID-19 від AstraZeneca: фото

Обов'язкова вакцинація проти коронавірусу в Іспанії: що відомо

Глава регіону Галісія Альберто Нуньєс Фейо заявив, що місцева влада працює над ухваленням законопроєкту про обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу ще з листопада 2020. Більшість депутатів у регіональному парламенті готові його підтримати.

  • У документі передбачено, що за "необґрунтовану відмову" людини від вакцинації доведеться заплатити як за "незначне правопорушення". А саме – від 1 до 3 тисяч євро.
  • Але якщо відмова може "створити ризик чи серйозну шкоду для здоров'я населення", то таке правопорушення вважатимуть значним. І штраф вже буде куди більшим – від 3 до 60 тисяч євро.

Зауважимо, що в Галісії мешкають 2,7 мільйона людей. І далеко не всі вони підтримують ініціативу уряду – з боку опозиції лунає чимало критики, закон про обов'язкову вакцинацію називають диктаторським та протиправним.

Загалом уряд Іспанії заявляв, що вакцинація проти COVID-19 не буде обов'язковою, та водночас із цим оголосив про створення реєстру тих, хто від неї відмовиться. Причому до цього реєстру матимуть доступ усі країни Євросоюзу.

Актуально У ВООЗ розповіли, що робитимуть, якщо у людей будуть побічні реакції на COVID-вакцину