Українські лікарі назвали симптоми коронавірусу

Серед тих симптомів коронавірусу, які вже були відомі раніше, стали з'являтися й нові. Ба більше, 30% з них – це абсолютно нові ознаки. Про це повідомила сімейна лікарка з Києва Олена Лазаренко

Цікаво Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

За її словами, серед цих 30% нових ознак спостерігається, зокрема:

  • сильний головний біль;
  • задуха;
  • пневмонія, яка виникає відразу (вона вже може бути на 2 – 3 день після початку захворювання);
  • низька сатурація, яка теж різко виникає і її важко спрогнозувати;

Також пацієнти часто скаржаться на нудоту, проблеми зі шлунково-кишковим трактом,
– зазначила фахівчиня.

Основні симптоми

Головна епідеміологиня Львова Наталія Іванченко-Тимко додала, що втрата нюху і смаку знову стали одними з основних симптомів захворювання – хоча їх не було вже тривалий час.

"Запалення легенів і пневмонії виникають, як і раніше. Масових повідомлень про тромбози поки немає. Але серед числа летальних випадків через COVID-19 досить багато тромбоемболій легеневої артерії", – розповіла Іванченко-Тимко.

Хто частіше заражається

Епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю Катерина Сояк повідомила, що нова хвиля коронавірусу вражає більше молодих людей. Разом з тим, літні люди і досі перебуває в групі ризику.

До теми Змінився вік смертей під час пандемії коронавірусу: хто помирає частіше

"У реанімацію потрапляють і у віці 20 років, і 30 років, і молодше 20 років. І серед дитячого населення збільшилися випадки, які потребують стаціонарної медичної допомоги", – зазначила Сояк.

Однак наголосила, що ті, хто не вакцинований, дійсно переносять захворювання набагато важче – більшість нещеплених мають ускладнення і потрапляють на штучну вентиляцію легенів.

Особливості Дельта-штаму

Фахівці наголошують, що штам коронавірусу Дельта має свої характерні особливості та може викликати небезпечний стан набагато швидше. Крім того, особливістю Дельти є поліорганність, тобто коли уражаються багато органів: це може бути легені, серце, шлунок, нирки.

"Часто хворі скаржаться на гастрит. Часто виникає підвищення тиску, особливо в перший день прояву захворювання, потім він різко може падати", – повідомила Олена Лазаренко.

Що відомо про штам коронавірусу Дельта інфографікаЩо відомо про штам коронавірусу Дельта / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Актуальна захворюваність на COVID-19

  • Впродовж останньої доби в Україні підтвердили понад 26 тисяч випадків захворювання на коронавірус – це найбільше з початку пандемії. До лікарень госпіталізували 5 366 людей з вираженими симптомами коронавірусу. Від ускладнень недуги, на жаль, померли 576 пацієнтів. Водночас одужали 10 006 людей.
  • Загалом в країні підтвердили 2 851 804 випадки інфікування коронавірусом. Жертвами COVID-19 стали 66 204 пацієнти.