У МОЗ України уточнили, що йдеться про моніторинг соцмереж, "який допоміг отримати 210 тисяч згадок про можливість підробити COVID-сертифікат". У результаті моніторингу всі повідомлення передали правоохоронцям.

Також на тему: На Закарпатті вперше в Україні анонімно вакцинуватимуть власників фейкових сертифікатів

Яка відповідальність за підробку сертифікатів

Парламент 2 листопада ухвалив у першому читанні законопроєкт №6084 про внесення змін до Кримінального кодексу щодо встановлення відповідальності за підробку документів про проведення профілактичних щеплень. Законопроєкт пропонує встановити відповідальність за використання підроблених сертифікатів вакцинації штраф від 17 тисяч гривень до 34 тисяч гривень або обмеження волі терміном до двох років.

Законопроєкт також встановлює відповідальність медиків, які підробляють сертифікати, вони заплатять штраф від 34 тисяч гривень до 68 тисяч гривень або позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю терміном від одного до трьох років.

Крім того, за виготовлення таких документів з метою продажу передбачений штраф від 85 тисяч гривень до 170 тисяч гривень або позбавленням волі на строк до трьох років.

Коронавірус в Україні: коротко

  • За весь час пандемії в Україні коронавірусну хворобу COVID-19 діагностували 3 284 008 мешканцям країни. 2 704 217 людини вже подолали захворювання. Але померли, на жаль, 79 506 інфікованих.
  • За минулу добу, 17 листопада, в Україні виявили 20591 нового хворого на COVID-19, померло 752 людини.
  • Також за минулу добу вакцинували понад 297 тисяч українців.