Про це під час онлайн-конференції повідомив директор Центру громадського здоров’я Роман Родина. За його словами, бригади, які роблять щеплення, пройшли відповідне навчання, логістику доставлення вакцин до пацієнтів організували.

Також на тему: Pfizer в Україні: що треба знати про вакцину, яку всі так чекали

Вакцинація Pfizer в Україні

Роман Родина

“Для вакцини Pfizer розробили й організували окрему логістику, вжили низку специфічних заходів для забезпечення так званого "холодового ланцюга". Відомо, що вакцина Pfizer відрізняється умовами зберігання – температура повинна бути на рівні -80 °C або -70 градусів за Цельсієм”.

Оскільки на регіональних складах і в закладах лікування відсутнє обладнання, яке б забезпечило зберігання, транспортуватимуть вакцину кожні 5 днів, з національних складів у регіони.

5 днів – це максимальний термін, коли препарат може перебувати за вищих температур і не втратити свої властивості. Вже з регіональних складів робочі бригади будуть доставляти вакцину по регіону згідно зі списками пацієнтів.

Що відомо про вакцину Pfizer

  • За останніми даними, ефективність препарату проти легкої форми коронавірусу становить 91,3%. Проти важкої – 100%. Також важливо, що вона ефективна проти "південноафриканського" штаму.
  • Діюча речовина препарату – мРНК. Це молекула, яка вчить клітини виробляти коронавірусні білки, які необхідні для формування імунітету.
  • Всього Україна має отримати 10 мільйонів доз цієї вакцини.
  • Зараз вона вважається найефективнішою та найбезпечнішою.

План вакцинації від коронавірусу / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу
План вакцинації від коронавірусу / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу