Американські психологи виявили, що існує межа, після якої настає зниження суб'єктивного відчуття щастя через відсутність продуктивності і цілі.

До теми Стартував навчальний рік: як уберегти дитину та родину від сезонних застуд і грипу

Деталі дослідження

  • Вчені з Університету Пенсільванії проаналізували дані 21 736 американців, які брали участь в опитуванні у 2012-2013 роках.
  • Вони детально описували все, що робили впродовж доби, вказавши час і тривалість усіх занять, а також оцінювали власний рівень задоволеності.

Також вони вивчили дані 13 639 жителів США. Учасників запитували про кількість вільного часу в будні дні просили оцінити відчуття задоволеності за шкалою від одного до чотирьох.

І знову високий рівень вільного часу корелював зі щастям, але до певної межі.


Надто багато вільного часу може стати причиною пригніченого настрою / Фото Unsplash

Для того, щоб краще зрозуміти цей феномен, дослідники провели кілька експериментів:

  • у першому учасників просили уявити, що протягом найближчого півроку у них буде певна кількість вільного часу: у когось – 15 хвилин в день, у когось – 3,5 години, та 7 годин.
  • у другому експерименті психологи вивчали роль продуктивності: учасників попросили уявити, що у них з'явились або 3,5 вільних години в день, або 7, але при цьому вони витрачають цей час або на щось корисне (прогулянки, хобі, заняття спортом) або марне (перегляд телепередач або скролінг стрічок в соцмережах).