Зазначається, що дані можуть бути заниженими. Причиною утилізації цих доз могли стати тріщина на ампулі, помилка при розведенні вакцини або несправність холодильника для зберігання препарату.

До теми Куба вакцинуватиме дітей від 2 років препаратом власного виробництва

Згідно з даними телеканалу NBC, у звіті аптечної компанії Walgreens повідомляється про 2,6 мільйони невикористаних доз, CVS – про 2,3 мільйони, аптек корпорації Walmart – про 1,6 мільйона, компанії Rite Aid – 1,1 мільйона.

Дані, надані аптеками, штатами та іншими постачальниками вакцин є неповними – відсутні деякі штати й федеральні постачальники. Окрім того, не вказані точні причини, чому препарати були викинуті.

Це дійсно трагічно, що у нас є ситуація, коли вакцини витрачаються даремно, в той час, як у багатьох африканських країнах не було вакциновано навіть 5% населення,
– заявив інфекціоніст Шаріфа Секалала.

Темпи вакцинації в Україні станом на 2 вересня

Джерело: МОЗ

  • За минулу добу, 1 вересня, в Україні проти коронавірусу вакцинували 119 022 людини. 38 353 з них отримали першу дозу вакцини. А ось другу, тобто завершальну ін'єкцію, отримали 80 669 людей.
  • Від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19 щеплено 5 452 125 мешканців країни. 5 452 123 людини отримали першу дозу вакцини, а ось повністю імунізовані та отримали дві дози – 3 906 070 людей (із них двоє отримали одну першу дозу за кордоном).
  • Загалом і першою, і другою дозою в Україні провели 9 358 193 щеплень проти коронавірусу.