ВООЗ називає дитяче ожиріння однією з найсерйозніших проблем, які має суспільство у 21 столітті, а боротьбу з ним – важливим завданням. Вважається, що дитина має ожиріння, якщо її індекс маси тіла (ІМТ) перевищує показники 95% інших дітей того ж віку та статі.

Читайте також: Вакцинація від грипу: чому це важливо під час пандемії COVID-19

Любов матері впливає на здоров'я дітей

Нове дослідження американських вчених показало, що діти, які у ранньому віці позитивно взаємодіють з батьками чи опікунами, мають менший ризик ожиріння.

Важливими критеріями відносин експерти назвали емоційну турботу матері, чуйність та спокійну домашню атмосферу. Вчені стверджують, що теплі стосунки у сім'ї були захисними факторами, навіть коли діти стикалися з бідністю чи материнською депресією.

У роботі було проаналізовано дані 1077 пар мати-дитина з бази Національного інституту здоров'я дитини та розвитку людини у США. Експерти наголошують, що добрі сімейні стосунки також впливають на поведінку дітей, успіхи у навчанні, кар'єру та здоров'я.

Дослідження у галузі виховання дітей показали, що типи сімейних відносин впливають на поведінку дітей, успіхи у навчанні, кар'єру та, що не дивно, на здоров'я, а також захищають від ожиріння. При цьому вони не пов'язані з їжею або дієтою. Приємно усвідомлювати, що, створюючи любляче та безпечне середовище, ми можемо знизити ризик дитячого ожиріння,
– зазначили науковці.

Наслідки ожиріння

Ожиріння в дитинстві може завдати шкоди організму у різний спосіб.

Діти з ожирінням найчастіше мають:

  • Високий кров'яний тиск та високий рівень холестерину, які є факторами ризику серцево-судинних захворювань.
  • Підвищений ризик порушення толерантності до глюкози, резистентності до інсуліну та діабету 2 типу.
  • Проблеми з диханням, такі як астма та апное уві сні.
  • Проблеми з суглобами та скелетно-м'язовий дискомфорт.
  • Жирова хвороба печінки, каміння у жовчному міхурі та шлунково-стравохідний рефлюкс (наприклад, печія).