Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко розповів про поточну епідемічну ситуацію з COVID-19 в Івано-Франківській області. Передусім він нагадав, що з 26 лютого там діятиме червоний рівень небезпеки.

Важливо На Прикарпатті з 26 лютого діятиме червона карантинна зона: які обмеження

Ситуація з коронавірусом на Прикарпатті: що розповів Ляшко

  • За словами Віктора Ляшка, в Івано-Франківській області зафіксовано "найвищий коефіцієнт виявлення нових випадків серед загальної кількості досліджень". Мовиться про 25 – 27%.
  • Крім того, рівень госпіталізацій за минулий тиждень удвічі перевищує межовий показник у 60 людей на 100 тисяч населення.
  • Івано-Франківська область – єдиний регіон України, де понад 50% ліжок з киснем зайняті, і це вже "з урахуванням додатково розгорнутих".
  • "Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів в "ковідних" лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%", – зазначив Ляшко. Щодня госпіталізують на 50 – 60% більше пацієнтів, ніж виписують.

Навантаження на систему охорони здоров’я Івано-Франківської області – стабільно високе. Тенденції збільшення рівнів захворюваності залишаються невтішними. Наразі спалах має локальний характер, проте показує тенденцію до поширення,
– підсумував Віктор Ляшко.

Серед інших регіонів, де захворюваність відчутно зростає, головний санлікар назвав Закарпатську, Чернівецьку та Вінницьку області. Детальніше про показники, за якими це визначають – читайте на сайті Міністерства охорони здоров'я.

Карантин
Правила адаптивного карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Читайте також У "Буковелі" закривають кафе і ресторани через спалах коронавірусу