Що відомо про VAC-терапію

Про це Віктор Ляшко розповів, відвідуючи медичні заклади Вінниччини, передає 24 канал. VAC-терапія є золотим стандартом лікування ран у світі. Її методика передбачає використання від'ємного тиску для очищення поверхні рани і прискорення загоєння.

Читайте також: Під час війни львівські лікарі врятували ще вісім життів завдяки трансплантаціям

VAC-терапія в Україні

Віктор Ляшко

“Міністерство охорони здоров'я України з початку війни спрямувало свої зусилля для розширення можливостей лікування за цією методикою в різних куточках нашої країни. Вже закуплено близько 800 апаратів для проведення VAC-терапії, які цього тижня розпочнуть надходити до лікарень. У медзаклади, де є консолі з вакуумом, будемо доставляти додатково розхідні матеріали”

Над розвитком VAC-терапії сьогодні працюють і українські медики, які повернулись із-за кордону, щоб допомагати рятувати життя та здоров’я українців, постраждалих від війни. Наприклад, лікар-хірург Ігор Вітенько, який значно вдосконалив методику лікування VAC-терапії, на початку війни приїхав в Україну з Бельгії.

Стан медичної системи під час війни

За словами Віктора Ляшка, загалом в регіоні система охорони здоров'я працює злагоджено, лікарні забезпечені необхідними медикаментами та витратними матеріалами. Пацієнти безперебійно отримують медичну допомогу.