Попри поширену думку, в Україні вакцинація обов'язкова ще з часів початку незалежності. Через презумпцію згоди відповідальність за відмову від вакцинації лягає на лікаря, а не на людину, яка відмовляється імунізувати себе або свою дитину, повідомляє 24 канал.

До теми Коли потрібно робити щеплення: календар

В ефірі програми "Свобода слова Савіка Шустера" голова парламентського комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький розповів, що вакцинація в україні залишиться обов'язковою, але тепер від неї можна буде відмовитись.

Ми заміняємо презумпцію згоди на презумпцію незгоди. Тебе ніхто не примушує вакцинуватися, але вона (вакцинація - ред.) обов'язкова. Ти можеш не вакцинуватися, але ти погодься. Не лікарі тобі відмовили, а ти сам погодився та взяв на себе відповідальність,
– розповів Радуцький.

Як діятиме презумпція згоди

Раніше головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів, як в Україні діятиме відмова від вакцинації.

  • Вакцинація в Україні залишається обов'язковою. Мова йде про дитячу вакцинацію з переліку щеплень та імунізацію людей з професійних груп ризику.
  • Якщо людина не хоче робити щеплення собі або своїй дитині, то лікар повинен проконсультувати її про усі ризики такого рішення.
  • У випадку, якщо громадянин не передумав уникнути імунізації, то йому потрібно буде написати відповідну заяву про відмову.
  • Після підписання відповідного документу відповідальність лягатиме виключно на людину, яка відмовилась від щеплення, а не на медпрацівника.