Водночас Міністерство внутрішніх справ не має наміру перешкоджати легалізації медичного канабісу. Про це мовиться у матеріалі "РБК-Україна".

Читайте також У Раді пропонують частково легалізувати марихуану в Україні: що відомо

Конкретної дати наразі немає

У коментарі депутат від "Слуги народу" Мар'ян Заблоцький зазначив, що дозволити вживання ліків на основі марихуани може і Кабмін.

Я думаю, що найбільш ймовірно, що в цьому році, поки важко сказати в якому конкретно місяці, буде легалізовано вживання ліків з канабісом. Але виключно за рецептом і під суворим контролем,
– заявив він.

За ким рішення

Як зазначили джерела у МВС, відомство не вважає себе тим суб'єктом, який повинен вирішувати це питання. Відповідне рішення повинні схвалити у МОН та Національній академії медичних наук.

Ми будемо працювати з тим рішенням, яке приймуть суб'єкти, визначені у державної антинаркотичної стратегії. МВС і поліція глобально не є ними,
– додали в міністерстві.

Зі свого боку міністр охорони здоров'я Максим Степанов позитивно ставиться до легалізації марихуани для цілей медицини, але за певних умов. Він хоче бути впевненим у тому, що в Україні діятиме чіткий механізм контролю за продажем нарковмісного препарату.

До речі Медичний канабіс і не тільки: чому українцям варто змінити ставлення до конопель

Легалізація медичного канабісу в Україні: що відомо

  • На сайті президента України в 2019 році зареєстрували петицію про легалізацію медичного канабісу. Вона зібрала необхідних 25 тисяч голосів.
  • Це питання також винесли на всеукраїнське опитування президента Зеленського. Більшість респондентів підтримала таку ідею.
  • Законопроєкт про легалізацію медичного канабісу зареєстрували у Раді. Це дозволить урегулювати застосування нарковмісної речовини при виробництві ліків.
  • У багатьох країнах медична марихуана дозволена повністю або частково.

Де легалізований канабіс
Де легалізований канабіс / Інфографіка 24 каналу