Про це заявив співзасновник Українського центру охорони здоров’я Павло Ковтонюк. За його словами, для вакцинованих людей мають бути інші умови карантину.

Також на тему: Прогноз спалаху коронавірусу на осінь: що кажуть експерти та МОЗ

Ідея полягає в тому, що для вакцинованих людей карантин має мати інший вигляд, оскільки це люди захищені, і якщо ви маєте, наприклад, подію або місце публічне, куди можна організувати доступ людей тільки з вакцинальними сертифікатами, це означає, що ризики поширення в цьому місці будуть дуже низькі,
– сказав він.

Ковтонюк наголосив на необхідності та ефективності маскового режиму. За його словами неносіння масок пришвидшує введення нового карантину.

Нова хвиля коронавірусу

Він також відзначив українську кампанію з вакцинації, але, за його словами цього буде замало.

"Мені це підказує погляд на інші країни, які набагато краще вакциновані, ніж наша країна, але де спалахи все одно трапляються серед невакцинованого населення, навіть якщо його мало. У нас невакцинованого населення найбільше у Європі зараз, і це означає, що напевно ми не минемо спалаху", – сказав Ковтонюк.

Вакцинація в Україні: коротко

  • Вакцинація проти коронавірусу SARS CoV 2 почалася в Україні 24 лютого 2021 року.
  • На початку квітня МОЗ заявило про намір забезпечити можливість щеплення 60 – 70% дорослого населення України до кінця 2021 року. Це 47 мільйонів щеплень проти COVID-19.
  • Новий міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко пообіцяв вакцинувати від коронавірусу 5 мільйонів українців за літо.
  • Зараз в Україні проводять щеплення чотирма препаратами: AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer-BioNTech та CoronaVac/Sinovac Biotech та Moderna. Усі вони визнані ВООЗ.
  • Від початку вакцинальної кампанії в Україні щеплено 5 152 292 людини, з них одну дозу вакцини отримали 5 152 290 людей, повністю імунізовані, отримавши дві дози, – 3 310 320 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
  • Загалом із 24 лютого в країні проведено 8 462 610 щеплень.