У ЦГЗ України зазначили, що 15 лютого ВООЗ схвалила вакцину AstraZeneca для екстреного застосування і дала "зелене світло" на використання цієї вакцини в усьому світі в межах ініціативи COVAX.

Читайте також Спроба зриву вакцинації, – Степанов про розслідування НАБУ

Вчора, 15 лютого 2021 року, у Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України було подано заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини Oxford/AstraZeneca проти COVID-19,
– повідомили у Центрі.

До слова, Україна отримала інформацію від COVAX про постачання вакцин від виробника Oxford/AstraZeneca у розмірі від 2,2 до 3,7 мільйонів доз у І–ІІ кварталі 2021 року. Також вакцина буде закуплена за державні кошти напряму у виробників.

Що відомо про вакцину AstraZeneca

Вакцина AstraZeneca — це векторна вакцина, яку розробив Оксфордський університет та британсько-шведська компанія AstraZeneca. Для повної імунізації потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 28 днів. Може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8 С. Представник AstraZeneca у Скандинавії заявив, що вакцину вже отримали мільйони людей по цілому світі.

Однак через повідомлення про побічні ефекти препарату від AstraZeneca в одній з країн ( у Швеції) вже тимчасово припинили вакцинацію медиків.

Які побічні ефекти зафіксували від вакцини

  • Озноб;
  • біль у тілі;
  • лихоманка.

Чи готові українці вакцинуватися від COVID-19 інфографіка 24 канал
Чи готові українці вакцинуватися проти COVID-19 / Джерело: "Рейтинг" / Інфографіка 24 каналу