НСЗУ укладе договори з усіма закладами, які відповідатимуть вимогам та оплачуватиме надані послуги згідно з підписаним договором. До складу мобільної команди повинні входити щонайменше 4 людини: лікар-психіатр або лікар-психіатр дитячий, лікар психолог або лікар-психотерапевт чи психолог, медсестра чи медбрат, фахівець з соціальної роботи або соціальний працівник.

До теми Нав'язливі думки: що це таке і як з цим боротися

Що робитиме мобільна психіатрична команда

Насамперед вона призначена для надання психіатричної допомоги за місцем проживання після закінчення гострого перебігу хвороби. Мобільна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу відповідно до індивідуального плану лікування, складеного у співпраці з пацієнтом.

Також команда визначатиме потребу у фармакотерапії, призначатиме медикаментозне лікування, та, якщо це необхідно, направлятиме на стаціонарне лікування або на отримання паліативної допомоги.

Які послуги будуть безкоштовними для пацієнта:

  • психіатричний огляд та допомога;
  • індивідуальний план лікування і реабілітації із залученням самого пацієнта або його законного представника;
  • проведення необхідних психодіагностичних тестів;
  • контроль за станом пацієнта, амбулаторні візити до одужання або стійкої ремісії.
  • Родичі або законні представники людини з психічними розладами та розладами поведінки можуть розраховувати на психологічну підтримку медиків мобільної бригади. Їх навчать технікам самодопомоги та методам психологічної підтримки.

У НСЗУ також заявили, що з 1 вересня 2021 року пацієнти з розладами психіки, поведінки та епілепсією зможуть безоплатно або з незначною доплатою отримувати необхідні лікарські засоби. Це стосується лікування таких хвороб, як; ПТСР, шизофренія, афективні розлади, депресія, невротичні розлади та епілепсія.

Усі необхідні лікарські засоби призначатимуть лікарі спеціалізованої ланки медичної допомоги й видаватимуть лише за електронним рецептом. Аптечний заклад, у якому можна буде отримати ці ліки, пацієнт обиратиме сам.