Деталі реєстрації

Перші 500 тисяч доз вакцини мають прибути в Україну з заводу в Індії сьогодні, 23 лютого. Заявку на реєстрацію вакцини подали 15 лютого. Так швидко зареєструвати препарат вдалося завдяки закону, який скорочує процедуру реєстрації вакцин від COVID-19 до 5 робочих днів.

Детально про вакцину Що відомо про Covishield, якою вакцинуватимуть українців і чому Степанов – "катастрофа"

Головне про вакцину CoviShield

Вакцину Oxford-AstraZeneca (локальна назва CoviShield) виробляє Інститут сироватки Індії (Serum Institute of India), найбільший у світі виробник вакцин. Тобто, по суті CoviShield – це те та ж AstraZeneca, але індійського виробництва, за ліцензією Оксфордського університету (саме він є розробником вакцини).

Вакцину для екстреного застосування схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я, також дозвіл на її використання дали Велика Британія, Європейський Союз та Індія,
– йдеться у повідомленні МОЗ.

Covishield містить наступні інгредієнти:
L-гістидин, моногідрат гідрохлориду L-гістидину, гексагідрат хлориду магнію, полісорбат-80, етанол, сахароза, хлорид натрію, дигідрат динатрію едетату (EDTA) та розчин для ін'єкцій.

Умови зберігання та ефективність вакцини

  • Препарат можна безпечно зберігати при температурі від 2°C до 8°C. Тому вакцину можна безпосередньо доставляти в будь-які медичні установи.
  • Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали ефективність вакцини на 90% у випадку, якщо людям вводили половину, а потім повну дозу вакцини.