Головний санітарний лікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко 23 лютого повідомив, що вакцину проти коронавірусу від виробників Pfizer та BioNTech вже зареєстрували в Україні.

Актуально 5 актуальних питань про вакцинацію проти коронавірусу в Україні

Віктор Ляшко
“Вакцинація в Україні буде добровільною, і вакцинація буде проводитися тільки зареєстрованими препаратами. Вчора в Україні зареєстрували два препарати для профілактики COVID-19. Це препарат Covishield / AstraZeneca – рекомбінантна векторна вакцина, яка виробляється на майданчику Serum Institute of India, а також зареєстрована вакцина Pfizer".

Ляшко не сказав, на якому майданчику виробляється вакцина Pfizer для України. "Треба подивитися", – зізнався санлікар.

Під час цього ж брифінгу Віктор Ляшо заявив, що вакцинація в Україні стартує 24 лютого.

Вакцинація в Україні: що відомо

  • 23 лютого 500 тисяч доз вакцини Oxford/AstraZeneca прибули в аеропорт Бориспіль. Нові постачання цієї вакцини очікують кожні 7 – 10 днів.
  • Як тільки вакцину розподілять між регіонами, мобільні групи вакцинації розпочнуть імунізацію пріоритетної групи – лікарів, які працюють з хворими на COVID-19.
  • Національний поетапний план вакцинації проти COVID-19 передбачає, що у 2021 році вакцинують близько 14 мільйонів українців.
  • Запис на вакцинацію від COVID-19 для всіх охочих буде відкрито з 1 березня і відбуватиметься через застосунок "Дія", портал "Дія" та контакт-центр МОЗ з питань COVID-19.
  • Загалом Україна домовилася про постачання 4 вакцин проти COVID-19: Pfizer-BioNTech, Sinovac, AstraZeneсa і Novavах.

вакцинація в Україні, етапи, МОЗ

План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу