Попит на вакцинацію серед українців

Найактивнішим місяцем за весь сезон вакцинації був серпень – кожен день в центри масової вакцинації та кабінети в поліклініках записувалися до 12 тисяч людей. В перших тижнях вересня такий темп онлайн записів зберігався, але з 13 вересня кількість записів почала різко знижуватися.

Також на тему: Молодість надовго: як вітамін Д допоможе попередити передчасне старіння

Найбільш активно у вересні записувалися жінки – 60%, чоловіки традиційно менш активні – 40%.

Де можна вакцинуватись

Сьогодні в Києві працює 287 пунктів вакцинації: 269 в державних поліклініках, 3 приватних клініках і 15 масових центрів вакцинації. В інших містах України також діють центри вакцинації при поліклініках і громадських місцях. Отримати безкоштовне щеплення можна в будь-який день тижня, включаючи вихідні. Доступні 3 вакцини – CoronaVac, Pfizer, Astrazeneca.

Вакцинуватись можна в будь-якому місті та зручному медзакладі. Щоб записатися на щеплення проти COVID-19, потрібно обрати вільну дату та час на сайті helsi.me. Підтвердження запису можна побачити в особистому кабінеті в додатку Helsi. Його потрібно показати при вході разом з паспортом та ідентифікаційним кодом. Дані про проведену вакцинацію також відображаються у безкоштовному додатку Helsi.

Helsi.me – що це?
Це сервіс запису на медичні послуги та безпечного зберігання медичних даних. Пацієнтам сервіс дозволяє швидко і зручно записуватися на прийом до лікаря, діагностику, аналізи, вакцинацію та замовляти медикаменти. Лікарням — брати участь у реформі охорони здоров'я та впорядкувати роботу клініки. Через сайт та застосунок Helsi.me щомісячно записуються на прийом понад 2,5 мільйона пацієнтів. Через сервіс на щеплення від COVID-19 записались понад 535 тисяч користувачів. Системою користуються понад 1 300 закладів охорони здоров'я та 49 000 лікарів по всій Україні

Вакцинація в Україні: коротко

  • Вакцинація проти коронавірусу SARS CoV 2 почалася в Україні 24 лютого 2021 року.
  • Від початку вакцинальної кампанії щеплено 7 000 535 людей: з них отримали одну дозу – 7 000 533 людини, повністю імунізовані, тобто отримали дві дози – 5 617 457 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
  • Загалом проведено 12 617 990 щеплень.
  • 22 вересня Кабінет Міністрів України дав доручення МОЗ розробити наказ про обов'язкову вакцинацію представників певних професій.