Нове дослідження арттерапії

Результати своєї наукової роботи одеські лікарі представили на Конгресі Європейського коледжу нейропсихофармакології (ECNP). У дослідженні брали участь 50 пацієнтів з підтвердженою хворобою Паркінсона, середній вік становив 57,8 року, близько половини – жінки (47%).

Читайте також: Жінки дедалі частіше мають проблеми зі щитоподібною залозою: як цьому зарадити

Протягом 12 місяців 30 добровольців отримували тільки медикаментозну терапію, інші 20 крім стандартного лікування проходили курс арттерапії. Під керівництвом професійних художників пацієнти займалися малюванням і ліпленням з пластиліну.

Хвороба Паркінсона
Друга за поширеністю після хвороби Альцгеймера нейродегенеративна патологія, якою страждають понад 7 мільйонів осіб у світі. Характеризується емоційними та когнітивними порушеннями, сильним тремором, зміною ходи, підвищеним м'язовим тонусом. Найчастіше розвивається в літньому віці, але є випадки й раннього Паркінсона.

Арттерапія гальмує розвиток хвороби Паркінсона

Автори дослідження оцінювали результати двічі: через 6 і 12 місяців. Після первинної оцінки лікарі виявили, що у добровольців значно покращилися всі показники, що свідчить про уповільнення прогресування захворювання. Зокрема, у них покращилися когнітивні здібності, зменшився тремор і денна сонливість.

Також нова терапія значно поліпшила настрій учасників, у всіх зменшилися симптоми депресії та тривожності. Позитивні ефекти комбінованого методу лікування зберігалися протягом усього періоду спостережень.

Застосування арттерапія може зменшити вираженість моторних і немоторних проявів хвороби Паркінсона. Крім того, це доступний і абсолютно безпечний метод підтримуючої терапії,
– повідомила авторка дослідження, завідувачка відділення неврології Одеської клінічної лікарні Ірина Хубетова.

Раніше науковці створили особливий шолом, який може допомогти в лікуванні старечого недоумства. Він вказав на деякі процеси в мозку, які раніше були невідомі вченим.