Глава Бюро ВООЗ в Україні Ярно Хабіхт повідомив, що вакцинувати більшість населення України реально, якщо змінити тактику вакцинальної програми.

До теми Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

Ярно Хабіхт – представник ВООЗ

“Я сподіваюся, що реально можна провакцинувати більше 70%. За результатами опитувань у серпні ми бачимо, що кожен другий українець зацікавлений у тому, щоб вакцинуватися. Але найважливіше – це те, що потрібно вакцинувати літніх людей і тих, хто потрапляє в групу ризику”.

Досвід Європи

За його словами, в європейському регіоні в групі 60+ вже вакциновано понад 70% населення.

Тож, за словами експерта, дуже важливо використовувати такий підхід і орієнтуватися саме на літніх людей, що мають високі ризики інфікування.

Ярно Хабіхт висловив сподівання, що найближчі місяці саме за таким сценарієм і буде рухатись Україна.

До слова, згідно з даними опитування фонду "Демократичні ініціативи", не планують найближчим часом вакцинуватися від коронавірусу 56,5% дорослих українців.

Статистика вакцинації

Джерело: МОЗ

  • За минулу добу в Україні вакцинували проти коронавірусу 122 906 людей. Одну дозу отримали 72 201 людина, повністю імунізовані, тобто отримали два щеплення – 50 705 людей.
  • Загалом, з початку вакцинальної кампанії імунізовано уже 6 169 886 громадян. Принаймні одну дозу препарату проти коронавірусу отримали 6 169 884 людини. Водночас повністю імунізовані, тобто отримали дві дози – 5 059 771 людина (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
  • Загалом в Україні провели 11 229 655 щеплень.