За даними Центрів із контролю та профілактики захворювань (CDC), 2016 року рівень народжуваності серед жінок у віці 30 – 34 років у США вперше за останні три десятиліття перевищив цей показник серед жінок віком від 25 до 29 років. Аналогічна тенденція спостерігається і в Україні: середній вік материнства за останні 10 років в нашій країні збільшився на 3 роки.
Варто знати В Україні почнуть закривати пологові відділення: які саме
Коли народжувати дітей – особиста справа кожного. Але попри всі соціальні та економічні переваги пізнього батьківства важливо розуміти, що відкладання першої вагітності пов'язане зі зростанням певних ризиків.
Ризики пізньої вагітності
-
Важче зачати дитину
Із віком у жінки зменшується кількість і погіршується якість яйцеклітин. Проблеми може мати і її партнер, адже фертильність у чоловіків – через зменшення рухливості та обсягу сперми – також знижується. Тож поєднання вікових чинників партнерів ще більше ускладнює зачаття дитини.
Штучне запліднення в бальзаківському віці теж дається складніше. Медики застерігають: таким чином вагітніє близько 74% пацієнток у віці до 31 року, тим часом для жінок у віці від 31 до 34 років цей показник становить 61%, а після 35 років – 54%.
-
Зростає ризик генетичних хвороб у немовляти
У міру старіння жінки зростає ризик розвитку в плоду генетичних хвороб, зокрема синдрому Дауна. У 25-річних жінок частота ембріонів із синдромом Дауна на 10-му тижні вагітності становить 1 на 1 064 випадків. У 30-річних ризик цієї патології зростає до 1 на 686 випадків, у 35 років – до 1 на 240. Частота народження дітей із синдромом Дауна 40-річними жінками збільшується до 1 на 53 випадки, а в групі віком від 45 років вона становить уже 1 випадок на 19.
-
Зростає ймовірність народження недоношеної дитини та погіршення здоров'я матері
Ризик викидня з віком жінки, на жаль, також зростає. Для вагітних у віці 20 – 24 років він становить 8,9%. А от із 45 років сягає аж 74,7%! Вважається, що невиношування вагітності спричиняється зниженням якості яйцеклітин. Крім того, жінки у віці від 35 років, за даними Канадської медичної асоціації, частіше народжують мертву дитину.
Також після 34 років частішають ускладнення під час вагітності та пологів, зокрема:
- гестаційний діабет,
- передлежання плаценти,
- тазове передлежання дитини,
- екстрений кесарів розтин,
- післяпологова кровотеча.
Через низку вікових ускладнень зростає й рівень смертності породіль. Серед вагітних у віці від 40 років частіше фіксуються випадки ішемічного інсульту, геморагічного шоку та смерті від серцево-судинних захворювань.
Сумна статистика, але, плануючи вагітність, слід зважати на ці дані. Що ретельніше ви підготуєтесь, то більше у вас шансів привести на світ здорового малюка й зберегти своє здоров'я.
Де можна отримати допомогу
Нещодавно в клініці Добробут відкрили відділення із планування та підтримки пізньої вагітності. Висококваліфіковані лікарі не лише підготують вас до зачаття, а й проведуть вашу вагітність до самих пологів, ретельно пильнуючи за вашим здоров'ям та станом дитини.
За станом жінки пильнують упродовж усієї вагітності / Фото Unsplash
Весь спектр необхідних діагностичних маніпуляцій та процедур здійснюється з використанням сучасного обладнання. За потреби фахівці вдаються до допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) – від внутрішньоматкової інсемінації до екстракорпорального запліднення з генетичним тестуванням ембріонів.
Мультидисциплінарний підхід і потужний урологічний та гінекологічний напрям у Добробуті дають змогу комплексно вирішувати проблеми безпліддя. Велика медична база, багаторічний досвід та висока кваліфікація лікарів у поєднанні із новітнім обладнанням та бездоганною якістю сервісу вигідно вирізняють нас серед аналогічних клінік – як в Україні, так і за її межами,
– зауважує керівниця напряму репродуктології клініки Добробут Світлана Шиянова.
Для проходження всіх процедур немає потреби лягати до клініки. ДРТ передбачає перебування лише в умовах денного стаціонару, адже триває не більш як 3 години.
Це робить лікування комфортнішим. Наші репродуктологи будують медичний процес так, щоб максимально підвищити ймовірність настання в пацієнток довгоочікуваної вагітності,
– додає пані Шиянова.
Завдяки високому рівню спеціалістів та гнучкому графіку Добробут гарантовано прийматиме до 3 000 первинних пацієнтів на рік.
Ризики при екстракорпоральному заплідненні зведено до мінімуму
У Добробуті вирішили серйозну проблему, що постає під час ЕКЗ, – а саме вплив людського чинника при ідентифікації ембріонів.
Установивши систему електронного контролю над усіма етапами в ембріолабораторії, ми усунули ризик людських помилок під час роботи з біоматеріалом. Електронний свідок стежить за кожним кроком ембріолога,
– наголошує завідувач ембріолабораторії клініки Добробут Віктор Нагорний.
Вірте у свої сили, довіряйте досвідченим лікарям – і омріяна вагітність стане для вас реальністю!