Про це розповіла заступниця голови Чернівецької ОДА Наталія Гусак. Вона зазначила, що в області щодня виконують заплановану кількість вакцинацій.

Актуально МОЗ дозволило щепити громадських діячів залишками вакцини для медиків

Вакцинація в області триває 3 дні

Вакцинацію у області проводили 3 робочі дні: 25 та 26 лютого, а також 1 березня 2021 року. За словами Гусак, у перший день вакцинацію проводили у Чернівецькій обласній дитячій клінічній лікарні із залученням відомих лікарів, які працюють у інших установах МОЗ, щоб "показати приклад для своїх колег". Вже 26 лютого вакцинацію розпочали в обласній клінічній лікарні.

Гусак зазначила, що 1 березня вакцинувались у лікарні №1, також працівники служби екстреної допомоги. "Щодня до цих лікарень долучаємо до вакцинації працівників мобільної групи, які будуть здійснювати щеплення. Зараз працює 1 група, але сьогодні проходили навчання інші. Відповідно до того ми їх теж вакцинуємо", – пояснила заступниця голови Чернівецької ОДА.

Лікарі не хочуть вакцинуватись

За словами Гусак, спочатку пропонують вакцинуватись бригадам, які працюють безпосередньо з коронавірусом. Паралельно до вакцинації додаватимуть і лікарів-"первинників" (сімейних лікарів – 24 канал).

Сімейні лікарі найбільше взяли на себе удар у боротьбі з COVID-19. Будемо вакцинувати їх,
– пообіцяла Наталія Гусак.

Однак є лікарі, які не бажають вакцинуватись. Як зауважила заступниця голови Чернівецької ОДА, багато лікарів вже перехворіли і тому не хочуть вакцинуватись.

"Наш регіон майже рік працює з коронавірусом, тому ним перехворіли близько 20% лікарського персоналу. Вони вважають, що їх антитіл достатньо щоб ще деякий час своїми ресурсами боротись з вірусом", – пояснила Гусак

Що таке "каскадна вакцинація" та що робитимуть із залишками вакцини: дивіться відео