Джерело: фейсбук МОЗ

Під час брифінгу МОЗ 5 лютого головний санлікар країни Віктор Ляшко повідомив, що найближчим часом Pfizer подадуть необхідні документи для реєстрації в Україні.

До теми У Pfizer розповіли, чому не уклали з Україною угоду стосовно постачання COVID-вакцини

Він також наголосив, що "вакцина буде використовуватись в Україні тільки тоді, коли вона буде зареєстрована належним чином".

Віктор Ляшко
Вчора у нас відбувся телефонний дзвінок з штаб-квартирою Pfizer і ми отримали запевнення, що найближчим часом будуть подані всі документи на реєстрацію вакцини Pfizer в Україні”.

Ляшко нагадав, що нещодавно президент України підписав законопроєкт, який дозволяє проводити реєстрацію COVID-вакцин за спрощеною процедурою.

Вакцинація в Україні: що відомо

  • У лютому Україна отримає перші дози вакцин проти коронавірусу в рамках ініціативи COVAX.
  • Першочергово в країні доставлять 117 000 доз вакцини від Pfizer-BioNTech.
  • Препарат одразу розподілять для вакцинації працівників лікарень, в яких надають допомогу пацієнтам з COVID-19.
  • Вакцинація цієї групи, скоріше за все, стартує 15 лютого.
  • В Україні склали "дорожню карту" вакцинації, яка складається з 5 етапів. Зокрема, цей план вакцинації передбачає поступовий безкоштовний доступ до вакцини для кожного мешканця країни.
  • Натомість придбати вакцину в аптеках або імунізуватися у приватних клініках можна буде не раніше другого півріччя 2021 року.
  • Але поки що незрозуміло, чи не відійде Україна від плану. Адже станом на 5 лютого 2021 року МОЗ підписало угоду лише з одним постачальником вакцин – китайською компанією Sinovac. Держава замовила 5 мільйонів доз препарату. Але й ця угода може обірватися, якщо ефективність вакцини становитиме менш ніж 70%.
    Інформація взята з: 24 канал, "Лекхім" та фейсбуку Віктора Ляшка.

Вакцинація в Україні
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу