Вакцинація дітей у Великій Британії

Про це заявив міністр з питань вакцинації Надім Захаві. Місцеве МОЗ рекомендує молодим людям отримати одну дозу вакцини Pfizer.

Також на тему: Стартував навчальний рік: як уберегти дитину та родину від сезонних застуд і грипу

Головні медичні радники уряду вважають, що щеплення цієї групи допоможе уникнути перебоїв з роботою шкіл. З наступного тижня запрошення на вакцинацію почнуть отримувати підлітки в Англії, організовувати її планують у тому числі на базі шкіл.

Для щеплення необхідна буде згода батьків. Хоча, якщо дитина та батьки мають протилежні погляди на вакцинацію, і підліток може самостійно приймати виважене рішення, тоді останнє слово за ним.

Якій це дасть результати

Діти, які мають проблеми зі здоров'ям та тим, хто живе з людьми в групі ризику, можуть отриматт дві дози вакцини. Це приблизно кожна восьма з трьох мільйонів дітей у цій віковій групі.

За підрахунками, це допоможе запобігти 30 000 інфекцій в Англії в період з жовтня по березень. Це, в свою чергу, заощадить 110 000 днів пропущеного очного навчання або один день на кожних 20 учнів.

Вакцинація дітей в Європі

  • У травні Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило вакцину Pfizer для дітей віком від 12 до 15 років.
  • Данія (від 12 до 15 років) та Іспанія (від 12 до 19 років) наразі зробили щеплення більшій частині свого дитячого населення принаймні однією дозою.
  • Франція також швидко рухається: 66% людей у ​​віці від 12 до 17 років зараз отримали одну дозу.
  • У червні вчені Німеччини рекомендували вакцину лише дітям віком від 12 до 15 років з проблемами здоров'я. Але в серпні, після того, як варіант Дельта почав поширюватися, ці рекомендації розширили для усіх дітей з 12 років.
  • У Швеції діти віком від 12 до 15 років мають право на вакцинацію, лише якщо у них є захворювання легенів, важка астма або інший стан ризику.
  • У Норвегії щеплення рекомендували дітям віком від 12 до 15 років, але буде запропоновано лише першу дозу, а рішення про другу дозу приймуть пізніше.