Автори нового дослідження відзначають, що протягом трьох десятиліть вчені перевіряли переважно негативні наслідки захоплення відеоіграми. Йдеться про, наприклад, агресію, залежність, зниженні когнітивних функцій. За цей час консенсус з приводу впливу ігор на психологічне здоров'я людей так і не було досягнуто.

Також на тему: Знайшли ще один страшний наслідок психічних захворювань

Як відбувалося дослідження

У новому дослідженні вчені з Оксфордського Університету вперше зібрали об'єктивні дані про ігрову поведінку людей. Вони отримали анонімні дистанційно зібрані дані про дві гри: "Рослини проти зомбі: Битва за Нейборвіль" (Plants vs Zombies: Battle for Neighborville) і "Перехрестя Тварин: Нові Горизонти" (Animal Crossing: New Horizons) – від Electronic Arts і Nintendo.

Автори дослідження підкреслюють, що об'єктивна інформація про те, як довго люди грають, набагато точніше, ніж опитування. Раніше такі дані ніколи не використовувалися в дослідженнях.

Гравцям були розіслані запрошення взяти участь в дослідженні їх психологічного стану. На питання онлайн-анкети відповіли понад три тисячі осіб.

Користь відеоігор

Виявилося, що люди проводять за іграми не дуже багато часу. Вчені вказують, що не тривалість, а сам факт гри пов'язаний з поліпшенням психологічного стану. Аналіз даних показав, що на психологічний стан людей позитивно впливає соціальний зв'язок з іншими гравцями, відчуття власної компетентності в грі й просто отримання задоволення.

Наші дані свідчать про те, що відеоігри не обов'язково шкодять здоров'ю. На практиці це може бути вид активності, який вносить позитивний внесок в психічне здоров'я людей. Можливо, обмеження ігор може залишити цих гравців без цієї користі,
– сказали науковці.