Під час брифінгу Віктор Ляшко повідомив, що потреба у штучній вентиляції легенів є у тих людей, яким вже не підходять інші варіанти лікування.

До теми Чим вакцинують українців: AstraZeneca прокоментувала якість Covishield

Віктор Ляшко
“Потреба у штучній вентиляції легень наразі відбувається тільки у тих людей, коли ресурси респіраторної неінвазивної терапії вичерпано. Тобто спочатку людину при низькому насичені киснем підключають до кисневої терапії, після цього використовують такі апарати, як CPAP, але коли організм людини виснажується повністю, то людину підключають до апарату ШВЛ – це коли повністю штучна заміна дихальної функції”.

Саме тому такі високі цифри летальності. У різних країнах світу смертність серед таких пацієнтів від 50 до 90%, залежно від вибірки, кількості, а також як і хто оцінює.

Смертність пацієнтів на ШВЛ в Україні

  • Ляшко розповів, що в Україні понад 50% летальних випадків реєструють в групі 70+. А якщо включити в цю групу пацієнтів віком від 60 років, то летальність серед пацієнтів з COVID-19 одразу зростає до 80%.
  • За словами головного санлікаря, найчастіше коронавірусом інфікуються люди віком від 50 до 59 років. Ця група пацієнтів становить 21% від усіх захворілих. На другому місці вікова група 40 – 49 років. Найкритичнішим інфікування є для людей віком від 60 років.