Люди, які гостро реагують на певні шуми, страждають на мізофонію. Такі люди можуть реагувати гнівом, відразою і реакцією "бійся або біжи".

До теми Перегляд телевізора "з'їдає" сіру речовину мозку: чи є допустимий час

Крайні форми мізофонії призводять до того, що людина знаходить повсякденне життя нестерпним. Деякі люди навіть хочуть завдати болю тому, хто видає "аресивний" звук. Загалом мізофонія зачіпає від 6 до 20% населення.

Дослідники з Університету Ньюкасла помітили, що більшість тригерних звуків провокують рухи рота. Тож вони вирішили, що в основі мізофонії лежить система дзеркальних нейронів, пов'язана з ними.

Для того, щоб підтвердити свою гіпотезу, команда провела фМРТ-сканування 33 добровольцям та порівняла реакції на звук у 42 хворих мізофонією та у контрольної групи.

Результати дослідження:

  • Виявилось, що у хворих на мізофонію сильніший зв'язок між слуховою, зоровою корою і вентральної передмоторною корою.
  • Окрім цього, у таких людей під час сприйняття звуку сильніший функціональний зв'язок між слуховою корою і орофаціальною моторною областю.
  • Також було помічено сильнішу активацію орофаціальної моторної області у відповідь на тригерні звуки.
  • Цікаво, що деякі хворі могли впоратися з симптомами, імітуючи дії, які виробляють критичний звук.

Наші результати показують, що у людей з мізофонією є ненормальний зв'язок між слуховими й моторними областями мозку – його можна описати як надчутливий,
– розповів автор дослідження доктор Сухбіндер Кумар.

Результати цієї роботи підтверджують, що мізофонія пов'язана не з негативною реакцією на звуки, а з тим, що конкретні шуми викликають активність мозку в областях, які беруть участь в створенні такого звуку.

Науковці сподіваються, що ці знання можуть допомогти під час розробки нових методів лікування людей.