Поява пилку у повітрі призводить до того, що у чутливих до неї людей проявляються симптоми сезонного алергічного риніту. Зазвичай все обмежується нежитю, сверблячкою і сльозотечею. Але іноді розвиваються серйозніші реакції.

До теми Зміни клімату могли спричинити появу COVID-19: нове дослідження

Вчені зібрали та розглянули дані станцій пилкового моніторингу США і Канади за період з 1990 по 2018 рік.

Результати дослідження:

  • Виявилося, що тепер сезон цвітіння став починатися приблизно на цілих 20 днів раніше, а закінчуватися на 10 днів пізніше.
  • Натомість загальні обсяги пилку в повітрі збільшилися на 21 відсоток.
  • Ці зміни відбуваються нерівномірно, але скрізь. Найяскравіше вони проявляються в посушливих регіонах США, Техасі й на Середньому Заході. Можливо, так само відбувається і в інших частинах світу.
  • Вчені порівняли ці дані з кліматичними: середньорічною температурою, вологістю, тривалістю заморозків, концентрацією вуглекислого газу. Їхній вплив відповідальний за 90% змін в інтенсивності цвітіння.
  • Але найсильніше кореляцію продемонструвала температура, зростання якої відповідає приблизно за половину продовження періоду цвітіння й приблизно за 8% збільшення кількості пилку.

Дослідники додали, що з часом ці зміни стають більш помітними. Якщо взяти лише період 2003 – 2018 років, то вплив потепління на цвітіння проявляється сильніше, ніж за період 1990 – 2018 років. Відтак, вчені очікують зростання "алергічних ефектів" й надалі.