Найпоширенішим видом інтервального голодування вважається режим 16:8, де можна їсти лише протягом восьми годин на добу. У США вирішили оцінити ефект інтервального голодування на рівень запалення в організмі, відстежуючи коливання специфічного біомаркера та регулятора запальної реакції – білка галектину-3.

До теми Проривна терапія: представили потенційну вакцину від хвороби Альцгеймера

В експерименті взяли участь 67 людей у віці від 21 до 70 років, які мали хоча б одну ознаку метаболічного синдрому або цукрового діабету другого типу – для обох станів характерне запалення в організмі.

Приблизно половина добровольців голодувала двічі на тиждень впродовж 24 годин, а за місяць — лише раз на тиждень протягом 22 тижнів. А ось контрольна група дотримувалась звичного режиму харчування та способу життя.

Результати дослідження:

Результати вказують на цікавий механізм, що потенційно бере участь у зниженні ризику серцевої недостатності та діабету. І ми бачимо, що навіть періодичне інтервальне голодування може мати позитивний ефект для здоров'я,
– заявив автор роботи Бенджамін Хорн.

  • Через 26 тижнів вчені відзначили підвищений рівень галектину-3 у групі інтервального голодування. Також знизились показники інсулінорезистентності та метаболічного синдрому
  • Ці результати порівняли з дією препаратів для зниження рівня глюкози при діабеті другого типу.