Під час брифінгу генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреєсус розповів, що відтепер AstraZeneca офіційно схвалена організацією.

До теми Вакцина трошки затримується, – Степанов назвав нові дати вакцинації проти COVID-19 в Україні

Тедрос Аданом Гебреєсус
“ВООЗ сьогодні включила в список для екстреного використання два варіанти вакцини AstraZeneca і Оксфордського університету. Тепер у нас є все необхідне для швидкого поширення вакцин. Але нам все ще потрібно нарощувати виробництво”.

Відтепер препарати можна використовувати в глобальному механізмі COVAX. Одна з вакцин виробляється в Кореї, друга – в Індії.

До слова, Україна отримала підтвердження на постачання 12 мільйонів доз вакцин проти COVID-19, зокрема AstraZeneca. Але для того, щоб вакцину дозволили використовувати в Україні, потрібно було дочекатися схвалення препарату ВООЗ.

У лютому Україна розраховує отримати 500 тисяч доз вакцин AstraZeneca. Її купили за гроші держбюджету. І, ймовірніше за все, вона прибуде в Україні першою. Про це раніше писало видання "РБК-Україна".

Вакцина проти коронавірусу від компанії AstraZeneca: що відомо

  • Вчені з Оксфордського університету розробили вакцину у співпраці з компанією AstraZeneca.
  • Препарат називається AZD1222. У складі вакцини є аденовірус шимпанзе, який доставляє білок коронавірусу в організм людини.
  • Середня ефективність AZD1222 становить 70%. Цікаво, що в учасників дослідження після першого дозування ефективність була значно вищою – близько 90%.
  • Для зберігання вакцини достатньо від 2 до 8°C. Це означає, що вона може зберігатись у звичайних холодильниках, що значно полегшує її транспортування і використання.
  • Виробники рекомендують використовувати препарат після досягнення 18 років.
  • Нещодавно ПАР тимчасово зупинили використання вакцини. Дані свідчать, що вона має мінімальну ефективність проти південноафриканського варіанту COVID-19.
    Інформація взята з astrazeneca.com та CNN.