ВООЗ вважає Омікрон небезпечним

Крім того, в організації вважають, що Омікроном можуть заражатись вакциновані та люди, які вже перехворіли на COVID-19. Висновки оголосив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Тедрос Гебрейесус.

Увага Сезонні вірусні інфекції: як вберегтися від застуди та грипу напередодні свят

В цей час є стійке підтвердження того, що Омікрон поширюється значно швидше, ніж Дельта, і ймовірніше, що люди, які щеплені або перехворіли, можуть знову заразитися,
– зазначив Тедрос Гебрейесус.

До слова, глава Європейського агентства з лікарських засобів (ЕМА) заявила, що наявні на сьогодні вакцини проти коронавірусу менш ефективні проти штаму Омікрон.

Головне про Омікрон

  • 26 листопада ВООЗ кваліфікувала новий штам коронавірусу SARS-CoV-2 як такий, що викликає занепокоєння.
  • Водночас згідно з новими дослідженнями у ПАР, інфіковані Омікроном в 11 разів рідше (лише 1,7%) потребують госпіталізації, ніж інфіковані Дельтою.
  • Компанія Moderna оголосила, що бустерна доза їх вакцини проти COVID-19 здатна захистити проти нового штаму Омікрон. Додатковий укол підвищує рівень антитіл, що нейтралізують Омікрон, приблизно в 37 разів в порівнянні з їх рівнями до введення бустера.
  • Відомо також, що вакцина Pfizer-BioNTech надала захист від зараження новим штаму на рівні 33%, що значно нижче ніж 80% захисту щодо попередніх штамів. Однак захист від важкого перебігу хвороби залишився високим – на рівні 70%. Тож у Pfizer теж повідомили про необхідність трьох доз препарату.
  • До слова, в Україні вже схвалили бустерну дозу вакцинації проти коронавірусу. Наразі приблизно 100 українців уже отримали по 3 дози вакцини (мовиться про Pfizer та Moderna).

Чому важливо вакцинуватись / Інфографіка 24 каналу