Все життя батьки жили з розумінням, що нирки дівчинки можуть відмовити. А коли це сталося, тато без вагань погодився стати донором.

До теми Львівська дитяча лікарня отримала ліцензію на трансплантацію

Трансплантація минула успішно. Дитина добре почувається та у четвер чекає в гості журналістів, щоб розказати, як це чудово – мати здорову нирку і тата, який заради неї готовий на все.

Мало хто знає, але, коли в дитини відмовляють нирки, вона переїздить в Київ до Охматдиту, де тричі на тиждень проходить процедуру гемодіалізу. Далеко не у всіх батьків стає сил добитися грошей на трансплантацію за кордоном – це 70 тисяч доларів. І для таких діток токсикологія Охматдиту перетворюється на дім, де вони живуть роками. Часто самі. До багатьох мами з татами приїздять хіба в гості,
– розповіла засновниця ГО "Всеукраїнська платформа донорства "iDonor" Ірина Заславець.

Вона додала. що тепер шанс на щасливе життя є в усіх діток, які зараз живуть в токсикології Охматдиту

Трансплантація в Україні: що варто знати

  • З січня 2019 року в Україні дозволили трансплантацію органів – будь-яка повнолітня людина може погодитись на посмертне донорство або відмовитись від нього.
  • У грудні 2020 року запрацював Український центр транспланткоординації – основний центр, який буде займатися всіма питаннями трансплантації.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що вже через три роки Україна матиме власну повноцінно функціонуючу систему трансплантології.
  • Впродовж 2020 року в Україні провели 118 трансплантацій у порівнянні зі 78, які були зроблені у 2019 році.