Встановили тригер утворення раку підшлункової

Американські дослідники виявили, що у відповідь на запалення клітини підшлункової залози перепрограмовуються, це викликає активацію шляхів, що взаємодіють з мутацією KRAS, яка, в підсумку слугує фінальним тригером для розвитку пухлини. Висновки дослідження опубліковані на сайті Онкологічного центру Андерсона при Техаському університеті.

Увага Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

Деталі дослідження

Експерименти показали, що хоча клітини підшлункової залози демонструють адаптивний відповідь на повторювані епізоди запалення, в присутності мутантного KRAS все одно відбувається розвиток пухлини.

Ми виявили, що одиничний запальний епізод викликав довгострокові зміни в клітинах, які взаємодіяли з KRAS і сприяли розвитку раку навіть через довгий час після придушення запалення,
– розповів співавтор роботи Андреа Віале.

Запалення має довготривалі наслідки

Запальний епізод, який тривав тиждень, провокував патологічні зміни в клітинах через кілька місяців на тлі активації KRAS і сприяв подальшому розвитку пухлини.

Вчені зауважили, що ці дані пояснюють постійну присутність мутантного KRAS у пацієнтів з раком підшлункової залози.

Іншу гіпотезу вчені не змогли довести

Водночас вчені не змогли підтвердити спостереження, що ацинарно-протокова метаплазія є станом, який є передвісником розвитку пухлини.

Перспектива дослідження

Тепер учені працюють над тим, щоб застосувати отримані знання щодо розробки терапії для панкреатиту – запального стану підшлункової залози з метою запобігання розвитку раку.

Раніше інша група дослідників показала, що панкреатит може бути викликаний дефіцитом одного гормону. Їх експериментальна терапія по відновленню рівня гормону поліпшила стан тварин всього за добу.

Також на тему Відкрили рослинний вірус, здатний зупинити рак