Джерело: JAMA Pediatrics

До тепер інформація про передачу антитіл до коронавірусу SARS-CoV-2 від матері до дитини була обмеженою. Дані були засновані на маленьких дослідженнях.

Також на тему: Легка форма коронавірусу: лікар назвав симптоми

Як відбувалося дослідження

У новій роботі брали участь 1 714 вагітних жінок, у яких був контакт з хворим на COVID-19 або симптоми цієї інфекції. Спочатку вчені провели учасницям аналіз крові на антитіла – імуноглобуліни G або М до шиповидного білка коронавірусу. Хоча б один вид антитіл вони виявили у 83 жінок. 50 з них перенесли COVID-19 безсимптомно.

У пуповинній крові, яка була взята на аналіз під час пологів, антитіла були у 72 учасниць дослідження. Але в крові 11 дітей антитіла не виявили. Вчені повідомляють, що, в тому числі вони гірше передавалися дітям тих жінок, у яких рівень антитіл був низьким.

Коли антитіла передаються від матері до дитини

  • Потенційно новонароджені діти можуть отримувати тимчасовий захист від коронавірусу від матерів.
  • Імовірність передачі антитіл не була пов'язана з тяжкістю перенесеної ними інфекції.
  • Однак ймовірність передачі вища, чим більше часу пройшло з початку хвороби.
  • Антитіла в пуповинної крові були у всіх жінок, у яких хвороба почалася не менш ніж за 17 днів до пологів.
  • Дітям, які народилися передчасно, антитіла передавалися успішно.

Автори дослідження вказують, що отримані результати узгоджуються з попередніми даними. Антитіла від матерів, щеплених проти коклюшу, краснухи, гепатиту В і грипу передавалися дітям приблизно з тією ж імовірністю.

Вчені вважають, що це дослідження дає попередню інформацію для визначення оптимальних термінів вакцинації вагітних жінок проти SARS-CoV-2.