Алергії на вакцини проти коронавірусу, які виробляються на основі мРНК, зазвичай рідкісні, легко переносяться і піддаються лікуванню. Про це свідчить дослідження вчених з Медичної школи Стенфордського університету.

До теми Дефіцит вітаміну D під час пандемії COVID-19: як це пов'язано з депресією

У дослідженні проаналізували 22 потенційних алергічних реакції на близько 39 000 доз вакцин Pfizer і Moderna. Більшість учасників дослідження, у яких розвинулися реакції, мали алергію на інгредієнт, який допомагає стабілізувати вакцини проти COVID-19. При цьому у них не було виявлено алергії на компоненти вакцини, що забезпечують імунітет до вірусу SARS-CoV-2. Крім того, алергічні реакції були м'якими.

Як проводилось дослідження

Дослідницька група вивчила записи про медичних працівників, які загалом отримали 38 895 доз вакцини COVID-19 на основі мРНК в період з 18 грудня 2020 року по 26 січня 2021. Щеплення включали 31 635 доз вакцини Pfizer і 7260 доз вакцини Moderna.

Дослідники шукали в медичних записах реципієнтів такі симптоми: кропив'янка, набряк рота, губ, язика або горла;, задишка, хрипи або дискомфорт в грудях, зміни кров'яного тиску та втрата свідомості.

Результати дослідження

  • 22 реципієнти, 20 з яких були жінками, мали можливі алергічні реакції впродовж трьох годин після отримання ін'єкцій. При цьому тільки у 17 з 22 реципієнтів були реакції, які відповідають діагностичним критеріям алергічної реакції.
  • 3 реципієнти отримували адреналін, який зазвичай застосовують при анафілаксії.
  • Всі 22 людини повністю одужали. З 22 реципієнтів 15 мали задокументовані лікарем історії попередніх алергічних реакцій, в тому числі 10 – на антибіотики, 9 – на харчові продукти й 8 – на не антибіотичні препарати (у деяких людей було декілька типів алергії один тип алергії).
  • У 10 з 11 учасників аналіз крові показав реакцію на інертний інгредієнт поліетиленгліколь (ПЕГ), який використовується в вакцинах Pfizer і Moderna. Крім того, у всіх 11 реципієнтів була активація базофілів у відповідь на вакцину з цільної мРНК та високий рівень антитіл IgG до ПЕГ.

Тож вчені переконують, що ймовірні алергічні реакції не повинні бути причиною відмови від вакцинації, оскільки виникають вкрай рідко.